Zmarł Ryszard Zembaczyński
Z przykrością przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Ryszarda Zembaczyńskiego, wieloletniego Prezydenta Opola, Wojewody Opolskiego, samorządowca i człowieka zasłużonego dla rozwoju naszego miasta oraz regionu.
Był jednym z symboli opolskiego samorządu oraz inicjatorem wielu przedsięwzięć gospodarczych, infrastrukturalnych i proekologicznych. Jako Opolska Izba Gospodarcza szczególnie doceniamy jego zaangażowanie na rzecz rozwoju gospodarczego regionu oraz wspierania współpracy pomiędzy samorządem a środowiskiem przedsiębiorców. Na trwałe zapisał się w historii Opolszczyzny jako człowiek dialogu, odpowiedzialności i służby publicznej.
Rodzinie, bliskim i przyjaciołom Ryszarda Zembaczyńskiego składamy najszczersze wyrazy współczucia.
