Spotkanie z przedsiębiorcami w Krapkowicach 19.03.2019r.

Starostwo Krapkowickie wraz z Opolską Izbą Gospodarczą zorganizowało spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców z regionu Krapkowic.

Spotkanie dedykowane przedsiębiorcom odbyło się w siedzibie starostwa 19 marca br. Gospodarzami spotkania byli: Starosta Krapkowicki Maciej Sonik, Wicestarosta Sabina Gorzkulla  oraz prezes Opolskiej Izby Gospodarczej Henryk Galwas.

Przedsiębiorcy, którzy licznie  przybyli do siedziby starostwa mieli okazję wysłuchać krótkich prezentacji dotyczących biznesu od przedstawicieli firm  oraz instytucji jak m.in.  Urząd Skarbowy, Powiatowy Urząd Pracy oraz ekspertów podatkowych. Wszystkie prezentacje były związane z prowadzeniem działalności gospodarczej tj. zatrudnienie, staże, leasing czy nowelizacje podatkowe. Podjęty był również temat mediacji gospodarczych, który zaprezentowała dyrektor Wojewódzkiego Centrum Arbitrażu i Mediacji w Opolu, Ewa Kosowska Korniak. WCAM działa w ramach projektu Ministerstwa Sprawiedliwości przy Opolskiej Izbie Gospodarczej. O  istocie samej mediacji mówiła Aneta Gibek -Wiśniewska z Fundacji Mediatio. Krzysztof Bojarski, przedstawiciel wrocławskiej firmy S7 Health, krótko omówił możliwości wykorzystania składki PFRON np. na organizacje pakietów medycznych dla pracowników.

Prezes Galwas w swoim wstąpieniu podziękował starostom krapkowickim za profesjonalne podejście do swojej działalności, podkreślił również jak mocno reprezentowana jest OIG na terenie Krapkowic gdzie  w porównaniu do innych miast Opolszczyzny Izba ma największą ilość zrzeszonych  członków.

W Starostwie Krapkowickim OIG ma swój punkt informacyjny, który przyjmuje przedsiębiorców w godzinach urzędowych starostwa. Osobą wyznaczoną przez Starostę do kontaktu jest Rafaela Wróbel.

Spotkanie w Krapkowicach pokazuje jak ważne jest współdziałanie samorządów lokalnych z biznesem. Dzięki takim spotkaniom przedsiębiorcy mogą dowiedzieć się ile mogą zyskać dzięki tej współpracy. Sądząc po  wysokiej frekwencji spotkania w Krapkowicach osoby prowadzące działalność są zainteresowane  i otwarte w ich uczestnictwie.