Laureaci

LAURY 2018

zote laury

Na uroczystej Gali zostało wręczonych: jeden Kryształowy Laur, pięć Platynowych Laurów, trzynaście Złotych Laurów i 31 srebrnych Laurów Umiejętności i Kompetencji.

Srebrne Laury Umiejętności i Kompetencji przyznaje Opolska Kapituła Laurów, powoływana przez Radę Opolskiej Izby Gospodarczej. Diamentowe, Kryształowe ,Platynowe i Złote Laury Umiejętności Kompetencji przyznaje Regionalna Kapituła Laurów w Katowicach na wniosek Opolskiej Kapituły Laurów.

Kryształowy  Laur Umiejętności i Kompetencji 2018

Robert Zasina – Prezes Tauron Dystrybucja S.A

Platynowe Laury Umiejętności i Kompetencji 2018

Kategoria:  Samorząd terytorialny, zawodowy i gospodarczy    

1.   Arkadiusz Wiśniewski Prezydent Miasta Opola

Kategoria :  Platynowe Laury Umiejętności i Kompetencji

2.  Piotr Cieślik – właściciel, prezes „ Przedsiębiorstwa Inżynierii Komunalnej Sp. z o.o. „ Ecokom” z Luboszyc

3.  Jan Mika właściciel firmy „Zakład Produkcji Okien „DREWNOPLAST” Jan Mika ze Strzelec Opolskich

4.  Rajmund Adamietz – Prezes Zarządu Adamietz Sp. z o.o. – właściciel firmy  Adamietz  z o.o. ze Strzelec Opolskich

5.  TRANSANNABERG Wiesiollek J.M. Spółka Jawna ze Strzelec Opolskich

Złote Laury Umiejętności i Kompetencji 2018

Kategoria Pro Publico Bono

1.   Dr nauk medycznych Marta Glaubic –Łątka lekarz neurolog

2.  dr Waldemar Klinger Dyrektor Wydawnictwa i drukarni Św. Krzyża w Opolu,

3.  Mieczysław Wojtaszek Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej  i Zdrowia Opolskiego  Urzędu  Wojewódzkiego

Kategoria: Osoba lub instytucja wspierająca rozwój gospodarki rynkowej lub edukująca  na potrzeby firm

4.  dr prof. Tadeusz Pokusa  Dziekan Wydziału Ekonomiczno-Pedagogicznego  Wyższej Szkoły  Zarządzania i Administracji w Opolu.

5.  Bożena Kalecińska Dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Opolskiego  Urzędu  Wojewódzkiego

Kategoria: Menadżer, Lider Społeczno gospodarczy

6.  Joanna Koziarska-Kiziak Prezes MZK w Kędzierzynie  -Koźlu

7.   Franciszek Dezor  Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Przyszłość” w Opolu

Kategoria: Polskie przedsiębiorstwo

8.  V. PREFABET KLUCZBORK S.

Załoga – wspólny sukces

9.  ELEMONT Sp. z o.o. z Opola

Firma Społecznie Odpowiedzialna

10.  AGROMUND Sp. z o.o. z Namysłowa

Samorząd terytorialny, zawodowy i gospodarczy

11.  Artur Kotara – Burmistrz Lewina Brzeskiego

Medycyna i Inżynieria biomedyczna

12.  doktor nauk medycznych Aleksander Sachanbiński  Ordynator  Oddziału Chirurgii Onkologicznej w Opolskim Centrum Onkologii w Opolu

13.  lek. med. Jarosław Struzik Specjalista Chorób Wewnętrznych, Gastroenterolog Ordynator Oddziału Chorób Wewnętrznych, Gastroenterologii, Diabetologii i Endokrynologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu

Srebrne Laury Umiejętności i Kompetencji 2018

Kategoria Pro Publico Bono

1.   Aleksandra Aszkiełowicz Prorektor ds. Ogólnych Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Brzegu                                   

2.  Grzegorz Cieślik Kierownik Pracowni Fizyki Medycznej w Opolskim Centrum   Onkologii

3.  Piotr Orian Animator kulturalno- sportowy propagujący działalność społeczną i charytatywną ze Zdzieszowic.                                             

4.  Joanna Kardasińska– Prezes Fundacji na rzecz odbudowy Zamku Książęcego Niemodlin 1313

5.  LESZEK KOIS dowódca Opolskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej w Opolu

6.  AGNIESZKA GABRUK Zastępca Dyrektora Regionalnego  Ośrodka Polityki Społecznej w Opolu

7.  MIĘDZYNARODOWY SPŁYW ODRZAŃSKI „PŁYWADŁA” z Polskiej Cerekwi

8.  Dr Justyna Charaśna-Blachucik Adiunkt  Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej.

Kategoria : Menadżer, lider społeczno-gospodarczy

9.  Izabela Bryja Dyrektor Generalny Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego

10.  Stanisław Widocki  Kanclerz Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Brzegu

11.  Roman Pytel Dyrektor Banku Spółdzielczego w Leśnicy Oddział Opole

12.  Bartosz Ryszka Właściciel firmy „rbline”  w Opolu , Sekretarz Rady OIG

13.  Krzysztof Ciecióra Z-ca Dyrektora  Wydziału  Infrastruktury i Nieruchomości Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego

14.  Roland Wrzeciono  Dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki w Opolu

Kategoria:  Polskie przedsiębiorstwo

15.  Karczma Zagłoba w Opolu

16.  Przedsiębiorstwo Produkcyjno- Handlowo-Usługowe  FLAXPOL Sp. z o.o  z Kluczborka

17.   PPO ze  Strzelec Opolskich

Kategoria:  Kultura

18.  Akademicki Chór „Dramma per musica” Uniwersytetu Opolskiego pod dyrekcją dr Elżbiety  Trylnik

19.  Przemysław Ślusarczyk – kompozytor, dyrygent, animator kultury, manager.

20.  ZESPÓŁ TEATRALNY „ FASKA”  z Piotrówki

21.  Sławoj Dubiel artysta fotograf, pracownik Sekcji Promocji i Kultury Politechniki Opolskiej.

 Kategoria: Załoga – wspólny sukces

22.  Małgorzata Kałuża – Swoboda Dyrektor Wydziału Infrastruktury i Nieruchomości Opolskiego Urzędu  Wojewódzkiego

23.  FAMAD Fabryka Maszyn i Urządzeń Przemysłowych Sp. z o.o. z Paczkowa

24.  ZPH DOKTORVOLT   z Malichowa.

Kategoria : Firma Społecznie odpowiedzialna

25.  SǓDZUCKER POLSKA S.A. Zakład Produkcyjny „CUKROWNIA CEREKIEW”

Kategoria: Nauka i Innowacyjność

26.  Współtwórcy Centrum Projektowego Fraunhofera dla Zaawansowanych Technologii Lekkich (FPC ALighT):  dr hab. inż. Anna Król,  dr hab. inż. Adam Niesłony,  dr hab. inż. Jarosław Mamala,

Kategoria: kobieta przedsiębiorcza

27.  Izabela Migocz   Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie -Koźlu

 Kategoria: Firma Rodzinna

28.  Marka ROBERTO Z Krapkowic Producent obuwia

29.  DAKAD  Sp. z o.o.  z siedzibą w Wilkowie

Kategoria: „Młode talenty”

30.  Akademicki Chór Politechniki Opolskiej pod kierunkiem Ludmiły Wocial- Zawadzkiej

31.  KLUB FUTBOLU AMERYKAŃSKIEGO „TOWERS OPOLE” z Opola

 

 

„OPOLSKI ORZEŁ KSIĘCIA JANA DOBREGO” 

Profesor nauk medycznych, kardiochirurg  Marian  Zembala 


LAURY 2017

zote laury

 

Na uroczystej Gali zostało  wręczonych :  jeden Diamentowy Laur, jeden Kryształowy Laur z Diamentem, jeden Kryształowy Laur, pięć Platynowych Laurów, jedenaści Złotych Laurów i 38 srebrne Laury Umiejętności i Kompetencji.

Srebrne Laury Umiejętności i Kompetencji przyznaje Opolska Kapituła Laurów, powoływana przez Radę Opolskiej Izby Gospodarczej. Diamentowe, Kryształowe ,Platynowe i Złote Laury Umiejętności Kompetencji przyznaje Regionalna Kapituła Laurów w Katowicach na wniosek Opolskiej Kapituły Laurów.

 

Diamentowy  Laur  Umiejętności i Kompetencji

Karol Cebula wybitna postać, niezwykła osobowość oraz autorytet przedsiębiorców

 

Kryształowy  Laur  Umiejętności i Kompetencji z diamentem

Ks. prałat Zygmunt Lubieniecki Proboszcz Parafii św. Józefa w Opolu- Szczepanowicach

 

Kryształowy  Laur  Umiejętności i Kompetencji

Dr n. med. Dariusz Łątka ordynator Oddziału Neurochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu,

 

Platynowe Laury Umiejętności i Kompetencji

  1. Wiktor Nowakowski Przewodniczący Rady Nadzorczej Banku Spółdzielczego

      w Leśnicy

  1. Jacek Suski Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu
  2. Ernest Jelito Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny Górażdże Cement S.A.
  3.  DIEHL CONTROLS POLSKA z o.o. z Namysłowa

 

Platynowy Laur  „ Firma Społecznie Odpowiedzialna”

  1. Zakład Usług Transportowo -Sprzętowych „RUDATOM”

 

ZŁOTE   Laury Umiejętności i Kompetencji

Pro Publico Bono

  1. Chorągiew Opolska Związku Harcerstwa Polskiego

 

Udana inwestycja

  1.  „ BALKON PLUS” Sp. z o.o. z Węgrzyc

Załoga – wspólny sukces

  1. FOTON Sp. z o.o. Sp. K. oraz Prezes Wołodymyr Pastuszenko
  2. Spółdzielnia Mieszkaniowa w Opolu

 

Firma Społecznie Odpowiedzialna.

  1. Opolska Spółdzielnia Mieszkaniowa „Przyszłość” w Opolu

 

Samorząd terytorialny, zawodowy i gospodarczy

  1.  Renata Ćwirzeń Szymańska – Skarbnik Miasta Opola
  2. Maciej Stefański – Starosta Powiatu Brzeskiego
  3. Stanisław Belka – Starosta Oleski
  4. Małgorzata Tudaj – Starosta Powiatu Kędzierzyńsko- -Kozielskiego
  5.  dr med. NORBERT KRAJCZY Przewodniczący Sejmiku Województwa Opolskiego

 

Medycyna i Inżynieria biomedyczna

  1. dr n. med. Jerzy Jakubiszyn Ordynator Oddziału Laryngologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu

 

 

SREBRNE   Laury Umiejętności i Kompetencji

Pro Publico Bono

  1. Dariusz Banik – Specjalista fizjoterapii Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej Brzeskiego Centrum Medycznego
  2. Bogdan Nowak – Kierownik Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej  Brzeskiego Centrum Medycznego
  3. Ewa Dyktyńska – Pielęgniarka koordynująca Blokiem Operacyjny  SP ZOZ Centrum Onkologii

         w Opolu

  1. ks. Józef Krawiec – Współzałożyciel   Stowarzyszenia  Pomocy Wzajemnej  „BARKA”
  2. Zuzanna Donath-Kasiura Sekretarz Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku

           Opolskim

  1. Bogusław Sałatyński – Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, członek Forum Seniorów Samorządu Województwa Opolskiego
  2. Irena Kalita – Przewodnicząca Opolskiego Oddziału Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich
  3. Maraton Opolski – wielka masowa impreza biegowa
  4. Artur Ciechociński – Właściciel firmy Rynek Śląski

 

Osoba lub instytucja wspierająca rozwój gospodarki rynkowej lub edukująca na potrzeby firm

10.  Małgorzata Marek – Badora  Specjalistka do spraw rozwoju personalnego oraz opiekun uczniów,  w Multiserwis Sp. z o.o. z Krapkowic

 

Menedżer, lider społeczno – gospodarczy

  1. Roman Zemanek – Starszy Specjalista Sekcji ds. prawnych PIP w Opolu
  2. Grzegorz Sendal z Olesna,  pełnomocnik   Zarządu Stowarzyszenia „PRO PAROCHIA”
  3. Joachim Matejka- Właściciel Zakładu Przetwórstwa Mięsnego
  4. Janusz Piotrowicz – Właściciel restauracji WOZOWNIA w Brzegu
  5. Antoni Krzysztof Stonoga Prezes ZarząduElsteel Poland „ Sp. z o.o.
  6. Gerard Halama – Prezes Wojewódzkiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych,
  7. Paweł Kielar – Starszy brygadier, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Opolu

 

Polskie Przedsiębiorstwo

18. K&K HYDROBUD Sp. z o.o z Pokrzywnicy

  1. Cukiernia MAGOSZ Maria Magosz z Krapkowic
  2.  „BENO” Bernard Lipka z Gogolina.
  3. ELEMONT Sp. z o.o. z Opola .
  4. Strunobet-Migacz  Sp. z o. o. z Lewina Brzeskiego

Udana inwestycja

  1. NETECS Sp. z o.o z Olesna

 

Kategoria: Symbol zmian

  1. Miejski Zakład Komunikacyjny Sp. z o.o. w Opolu

 

Kultura 

  1.  Agnieszka Pyka – Goldner  Właścicielka firmy PYKA art.&design
  2. Rafał Mościcki – Prezes Stowarzyszenia Opolskie Lamy,

 

Załoga – wspólny sukces

  1. BRANDA Sp. z o.o. Złote Borki Rezydencja dla Seniorów
  2. PwC Service Delivery Center w Katowicach Oddział w Opolu.
  3. Starostwo Krapkowickie

 

Kobieta przedsiębiorcza

  1. Irena Jasińska – Właścicielka Delicious HOME MADE z Gogolina.
  2. Joanna Widacha – Cichoń właścicielka Przychodni  Rehabilitacyjnej   Zak – Reha   w Popielowie
  3. Danuta Bajak – Prezes Opolskiego Związku Rolników i Organizacji Społecznych

 Firma Rodzinna

33. Ewa Brych- Nagaba – Współwłaścicielka firmy obuwniczej „NAGABA” Spółka Jawna w Krapkowicach

 

 Samorząd terytorialny, zawodowy i gospodarczy

  1. Artur Kotara – Burmistrz Lewina Brzeskiego

35.Waldemar Gaida – Członek Zarządu Powiatu Strzeleckiego

 

Medycyna i Inżynieria biomedyczna

  1. dr n. med. Barbara Radecka Opolskie Centrum Onkologii w Opolu

 

Media

  1. Radio Doxa
  2. Telewizja Polska S.A., Oddział w Opolu

Nagroda Specjalna
 „ Opolskiego Orła Księcia Jana Dobrego”

  1. Ryszard Zembaczyński– Ryszard Zembaczyński były wojewoda opolski, od 2002 do 2014 prezydent Opola

LAURY 2016

zote laury

Na uroczystej Gali zostało  wręczonych :  jeden Kryształowy Laur, cztery Platynowe Laury, dziesięć Złotych Laurów i 24 srebrne Laury Umiejętności i Kompetencji. Srebrne Laury Umiejętności i Kompetencji przyznaje Opolska Kapituła Laurów, powoływana przez Radę Opolskiej Izby Gospodarczej. Diamentowe, Kryształowe ,Platynowe i Złote Laury Umiejętności Kompetencji przyznaje Regionalna Kapituła Laurów w Katowicach na wniosek Opolskiej Kapituły Laurów.

ZŁOTY SPONSOR OIG

 

 

Laureaci Laurów Umiejętności i Kompetencji 2016

Srebrne Laury 2016

Kategoria: Pro Publico Bono

1. ks. dr Albert Glaeser – Dyrektor Sanktuarium św. Jacka w Kamieniu i dyrektor Zespołu Turystyczno-Rehabilitacyjnego „Sebastianeum Silesiacum”
2. Krystyna Gębuś-Dinter – pielęgniarka oddziałowa w Oddziale Pediatrii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.
3. Andrzej Mrowiec – Dyrektor Gminnego Ośrodka Zdrowia w Gogolinie
4. Ireneusz Sołek – Dyrektor Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego

Kategoria: Osoba lub instytucja wspierająca rozwój gospodarki rynkowej lub edukująca na potrzeby firm

1. Barbara Hetmańska – Kanclerz Politechniki Opolskiej
2. Aleksandra Stefaniak-Kowalska – Kierownik Działu Rozwoju Personalnego firmy Multiserwis

Kategoria: Menedżer, lider społeczno – gospodarczy

1. Lucyna KUSYK – Kierownik sekretariatu rektora (rektoratu), Uniwersytetu Opolskiego
2. Marek Staszewski – Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu
3. Krzysztof Wojciechowski – Wiceprezes Zarządu ds. Organizacyjno-Handlowych w firmie Petrol sp. z o.o
4. Konrad Owczarek – Prezes firmy „KOSTA” sp. z o.o.
5. Wołodymyr Pastuszenko – Właściciel firmy „FOTON” Sp. z o. o.

Kategoria: Kultura

1. Norbert Rakowski – Dyrektor Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu

Kategoria: Firma Społecznie odpowiedzialna

1. Zakład Przemysłu Cukierniczego „PIAST” Sp. z o.o.

Kategoria: Nauka i Innowacyjność

1. Katarzyna Szwedziak – dr hab. inż. profesor Politechniki Opolskiej, kierownik Katedry Inżynierii Biosystemów Wydziału Inżynierii Produkcji i Logistyki
2. Jarosław Mamala – Prezes Parku Naukowo – Technologicznego w Opolu

Kategoria: kobieta przedsiębiorcza
3. Edyta Wilk-Domalewska – Właścicielka Firmy N Cosmetics
4. Adriana Skrzypecka – Właścicielka Przedsiębiorstwa Remontowo-Budowlanego „ANTYKOR” s.c.

Kategoria: Samorząd terytorialny, zawodowy i gospodarczy

1. Urząd Miejski w Gogolinie
2. Wiesław Kryniewski – Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego
3. Agnieszka Okupniak – Z-ca Dyrektora Departament Koordynacji Programów Operacyjnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego
4. Maciej Wujec – Wiceprezydent Miast Opola
5. Małgorzata Tudaj – Starosta Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego.
6.  Andrzej Puławski – Wójt Gminy Murów

Kategoria: Media

1. Wojciech Najda – Dyrektor biura rektora Politechniki Opolskiej, wcześniej dziennikarz radiowy i telewizyjny, także lektor filmowy

Złote Laury 2016

Kategoria: Pro Publico Bono

1. ks. dr Jerzy  Dzierżanowski – Dyrektor Diecezjalnej Fundacji Obrony Życia i Diecezjalnego Duszpasterza Rodzin

Kategoria:  Menedżer, lider społeczno-gospodarczy

1. Dr Andrzej Krueger – Dyrektor Instytutu Ciężkiej Syntezy Organicznej  „Blachownia”

Kategoria: Polskie przedsiębiorstwo

1. Ośrodek  Szkoleniowo Rekreacyjny „ JAKUBUS”  w Jakubowicach
2. BP ITAKA z Opola

Kategoria: Udana inwestycja

1. Jerzy Bar – Prezes Rady Nadzorczej Towarzystwo Inwestycyjne BTA sp. z o. o., właściciel Pałacu Sulisław

Kategoria:  Ambasador Spraw Polskich

1. Sebastian Świderski – Prezes Zarządu ZAKSA  Kędzierzyn-Koźle,  ZAKSA Spółka Akcyjna Kategoria: Firma Społecznie Odpowiedzialna
2. KRONOSPAN DSO sp. z o.o.  ze Strzelec Opolskich

Kategoria: Nauka i Innowacyjność

1. Prof. dr hab. Wiesława Piątkowska – Stepaniak – Prorektor ds. zarządzania i promocji  Uniwersytetu Opolskiego
2. Prof. dr hab. Stefania GRZESZCZYK – Dziekan Wydziału Budownictwa i Architektury  Politechniki Opolskiej

Kategoria: Medycyna i Inżynieria biomedyczna

1 . dr n. med. Jacek  Kaperczak – Ordynator Oddziału Kardiochirurgii Wojewódzkiego Centrum Medycznego  w Opolu

Platynowe Laury 2016   

Kategoria:  Pro Publico Bono

1. Helmut PAISDZIOR – Poseł I, II, III  i IV kadencji Sejmu RP
2. ks. dr Arnold Drechsler –  Dyrektor Caritas Diecezji Opolskiej

Kategoria: Platynowy Laur Umiejetności i Kompetencji

1. Stanisław GALARA –  Prezes Zarządu  firmy „GALMET” Sp. z o.o. z Głubczyc
2. Andrzej KULPA – Prezes Przedsiębiorstwa  Usługowo-Produkcyjnego „POM” sp. z o. o. z Krapkowic

Kryształowy Laur 2016

1. Tauron Dystrybucja S.A.  Oddział w Opolu

Nagroda Specjalna
 „ Opolskiego Orła Księcia Jana Dobrego”

1. profesor  Stanisław   Sławomir   Nicieja –  historyk  i historyk  sztuki XIX i XX wieku