Laureaci 1992-2015

LAURY 2015zote laury

Kryształowy  Laur Umiejętności i Kompetencji

Adam Leszkiewicz – Prezes Zarządu-Dyrektor Generalny Grupa Azoty ZAK S.A.

Platynowe Laury Umiejętności i Kompetencji 

1.Ksiądz infułat Edmund Podzielny – Proboszcz Parafii  Katedralnej pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu

2.dr hab. inż. Marek Tukiendorf – rektor  Politechniki Opolskiej

3. Andrzej BUŁA Marszałek Województwa Opolskiego

Złote Laury Umiejętności i Kompetencji 

1. Andrea Bekić –  Ambasador Republiki Chorwacji w Polsce

2. mgr inż. Mirosław Wójciak – Prezes Zarządu STOBRAWSKIE CENTRUM MEDYCZNE  spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Kup

3. R&M Centrum Szkolenia Zawodowego z Krapkowic

4. Janusz Trzepizur – kierownik Miejskiego Stadionu Lekkoatletycznego  w Opolu

5. KANO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z Opola

6.GRUPA LOKALNA  BALATON  Internetowy serwis informacyjny Powiatu Opolskiego z Dobrzenia Wielkiego

7. Paul Schockemöhle Logistics Polska sp. z o.o. z Krapkowic

8. Sabina Nowosielska – Prezydent Miasta Kędzierzyna – Koźla

9. Sylwester Lewicki – Burmistrz Olesna

10. Joachim Wojtala – Burmistrz Gogolina

11. Redakcja „ Nowej Trybuny  Opolskiej” 

12. Arkadiusz Wiśniewski – Prezydent Miasta Opola

Srebrne Laury Umiejętności i Kompetencji 

1. Niepubliczne Przedszkole Artystyczne i Językowe Przed- Szkółka z Opola

2. dr inż. Dariusz Bajno – wicedyrektor Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu

3.Zofia Korycińska  – położna Krapkowickiego Centrum Zdrowia Sp z o.o. z Krapkowic

4. dr n. med. Zbigniew Szczepanowski – z-ca Ordynatora Oddziału Chirurgii Ogólnej Szpitala  Wojewódzkiego w Opolu

5. Violetta Szczepkowska – dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych i. Papieża Jana Pawła II w Opolu

6.Waldemar Mazur – właściciel firmy INTROSYSTEM z Żerkowic

7. Krzysztof Janikula – właściciel firmy Party-Service z Przysieczy

8. mgr Jacek Lyka –  Dyrektor PPO Przedsiębiorstwo Państwowe ze Strzelec Opolskich

9. Henryk Mrozek – współwłaściciel firmy „REMOST” Sp. Jawna z Olesna

10. BUD- KOR Sp. z o.o. z Kędzierzyna-Koźla

11.Centrum Nowoczesnej Rehabilitacji Spółka Akcyjna z Kędzierzyna-Koźla

12.Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe Paga -Pro Sp. z o.o. Sp.K. z Krapkowic

13.Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Oleśnie Sp. z o.o.

14. P.H.U ANFRA s.c. Hotel-Restauracja Pod Złotą Koroną z Opola

15. CB Spółka Akcyjna z Chrząstowic

16. Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Kluczborku Sp. z o.o.

17.Future Processing Sp. z o.o. z Gliwic

18. Juro Tech Sp. z o.o.  z Opola

19.Jacek Olender – Agencja Wydawnicza „Olender- Press”

20.Ewa Maria Piłat – Prezes Stowarzyszenia Kraina św. Anny

21.Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowo – Spedycyjne „ KAMA” Import –Export Antoni Krzemiński Spółka Jawna z Olesna

22.HOTEL OLESNO Gabriela Wiendlocha 

23.AGROMUND Sp. z o.o. z Namysłowa

24.Marcin Nowak – Dyrektor Zarządzający , Dyrektor Globalnej Sieci Wsparcia Użytkowników w Capgemini, Dyrektor Regionalny ABSL

25.Bartłomiej Horaczuk -Dyrektor Departament Infrastruktury i Gospodarki UMWO

26.Tadeusz Goc – Burmistrz Strzelec-Opolskich

27.Jan Woźniak – Burmistrz Otmuchowa

Nagroda Specjalna
 „Opolskiego Orła Księcia Jana Dobrego”

Arcybiskup prof. zw. dr hab. Alfons Nossol


LAURY 2014

Kryształowy  Laur Umiejętności i Kompetencji

Włodzimierz Karpiński – Minister Skarbu Państwa

Platynowe Laury Umiejętności i Kompetencji

1.BRŐKELMANN POLSKA Sp. z o.o. z Opola

2.Zdzisław Bąk – Prezes Banku Spółdzielczego w Namysłowie

3.Kazimierz Gniot – Właściciel firmy GNIOTPOL Sp. z o.o.

4.Józef Garbacz – Prezes Banku Spółdzielczego w Leśnicy

5.Henryk Galwas – Prezes Zarządu Opolskiej Izby Gospodarczej

6.Wilhelm Beker – Prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Oleśnie

7.Prałat prof. dr hab. Andrzej Hanich – Proboszcz Parafii św. Jerzego w Prószkowie

Złote Laury Umiejętności i Kompetencji

1.Krzysztof Nazimek – Dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Zespołu Neuropsychiatrycznego im. św. Jadwigi w Opolu i Dyrektor Samodzielnego Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie chorych w Branicach

2. Jan Mika – Właściciel firmy DREWNOPLAST ze Strzelec Opolskich

3.Zdzisław Sarnicki – Właściciel Biura Handlowego GAMA z Wołczyna

4.Adam Zadorożny – Prezes Zarządu WEST TECHNOLOGY & TRADING Polska Sp. z o.o z Opola i Prezes Stowarzyszenia „Park Przemysłowy Metalchem”

5.Marcus Vonhausen – Członek Zarządu firmy AluDesign z Gorzowa Śląskiego

6.BRENNTAG POLSKA Sp. z o.o. z Kędzierzyna – Koźla

7.Przedsiębiorstwo Inżynierii Komunalnej „ECOKOM” Sp. z o.o. z Luboszyc

8.KAMEX Sp. z o.o z Opola

9.ZAGA Fundusze Europejskie z Opola

10.POLARIS Poland Sp. z o.o.

11.MEB Technical GmbH Sp. z o.o. oddział w Polsce z Opola

12.DIEHL CONTROLS POLSKA Sp. z o.o. z Namysłowa

13.Opolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Łosiowie

14.Zakład Usług Transportowo Sprzętowych „RUDATOM” Dariusz Sznotala z Kępy

15.TRANSANNABERG WIESIOLLEK J.M. Spółka Jawna ze Strzelec Opolskich

16.Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Opolu „Radio Opole” SA

17.lek. med. Sławomir Rowiński – Dyrektor ds. medycznych Krapkowickiego Centrum Zdrowia Sp. z o.o.

Srebrne Laury Umiejętności i Kompetencji 

1.Ewa Gawin – Dyrektor Ośrodka Leczenia Odwykowego w Woskowicach Małych

2.R&M Centrum Szkolenia Zawodowego z Krapkowic

3.Agnieszka Sawicka – Dyrektor Zarządzający firmy ZND CE Sp. z o.o. z Opola

4.Erwin Filipczyk – Prezes Śląskich Kruszyw Naturalnych Sp. z o.o. z Krapkowic

5.Młyn Dalachów Grażyna i Stefan Kurczakowscy z Dalachowa

6.Przedsiębiorstwo „PORJOT” Jerzy Pordzik z Izbicka

7.KOCIOK Usługi Transportowe i Sprzętowe – Ryszard Kociok z Chróścic

8.FOTON Sp. z o.o. Volodymyr Pastushenko z Opola

9.EKO-PROBUD Bartosz Szczepanek z Gogolina

10.BUDOPAP Sp. z o.o. Henryk Żok z Krapkowic

11.Firma Handlowo –Usługowa „BOLEK – HURT” Brygida Chuć i Firma z Kluczborka

12.Handlowo –Usługowa „BOLEK” Usługi Malarsko- Budowlane Hubert Chuć z Kościeliska

13.Spółdzielnia Mieszkaniowa w Opolu

14.Spółdzielnia Pracy „CUKRY NYSKIE „ z Nysy

15.Hubert Brodacki Salon Fryzjersko-Kosmetyczny z Olesna

16.PAGRO Sp. z o.o. Gospodarstwo Rolno-Nasienne w Pągowie i Prezes Antoni Płócieniczak

17.Opolska Spółdzielnia Mieszkaniowa „Przyszłość” w Opolu

18.OPOLREM Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Technicznej Obsługi Przemysłu z Choruli

19.Klimkiewicz Knapik s.c z Opola

20.Firma Handlowo Usługowo Produkcyjna GAJO Wojciech Gajowczyk z Kluczborka

21.Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowo Transportowe „JUREX„ Jerzy Lipiński

22.Stanisław Mazur – Skarbnik Województwa Opolskiego

23.dr n. med. Dariusz Sokołowski – Specjalista Chirurgii Ogólnej Szpitala Wojewódzkiego w Opolu

Nagroda Specjalna
 „Opolskiego Orła Księcia Jana Dobrego”

Elżbieta Bieńkowska – Europejski Komisarz ds. Rynku Wewnętrznego i Usług


LAURY 2013

Kryształowy Laur Umiejętności i Kompetencji

1.Elżbieta Ewa Bieńkowska – Senator RP, Wicepremier, Minister Infrastruktury i Rozwoju

2.Ryszard Zembaczyński – Prezydent Miasta Opola

Platynowe Laury Umiejętności i Kompetencji

1.dr n. med. Dariusz ŁątkaOrdynator Oddziału Neurochirurgii Wojewódzkiego Centrum Medycznego w Opolu

2.dr n. med. Janusz Pichurski – Ordynator Oddziału Chirurgii Ogólnej Szpitala Wojewódzkiego w Opolu

3.dr n. med. Władysław Pluta – Ordynator Oddział Kardiologii Wojewódzkiego Centrum Medycznego w Opolu

4.Andrzej Drosik – Dyrektor Zakładu NUTRICIA Zakłady Produkcyjne Sp. z o.o. w Opolu

5.TAURON Dystrybucja S.A Oddział w Opolu

6.Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowo – Handlowe „FILPLAST” w Głogówku

7.NB POLSKA Sp. z o.o. Producent Okien do Poddaszy VELUX – Fabryka w Namysłowie

Złote Laury Umiejętności i Kompetencji

1.Ksiądz Infułat Edmund Podzielny – Proboszcz Parafii Katedralnej w Opolu

2.Jarosław Kielar – Burmistrz Kluczborka

3.dr n. med. Czesław Milejski – Ordynator Oddziału Ginekologiczno – Położniczego Krapkowickiego Centrum Zdrowia

4.prof. dr hab. inż. Marek Tukiendorf – Rektor Politechniki Opolskiej

5.dr inż. Karina Bedrunka – Dyrektor Departamentu Koordynacji Programów Operacyjnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego

6.Joachim Greger – Prezes Banku Spółdzielczego w Zawadzkiem

7.Sabina Gorzkulla – Kotzot – Wicestarosta Powiatu Krapkowickiego

8.PKS International Cargo S.A. z siedzibą w Opolu

9.Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowo Produkcyjne „EJK” Sp. z o. o.  z Żędowic

10.Adamietz Sp z o.o. ze Strzelec Opolskich

11.GALMET Sp. z o.o. Sp. K. z Głubczyc

Srebrne Laury Umiejętności i Kompetencji 

1.lek. med. Zofia Kucharska – Ordynator Oddziału Noworodków i Wcześniaków Samodzielnego Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Opolu

2.Henryk Lakwa – Starosta Opolski, przewodniczący Zarządu Powiatu Opolskiego

3.dr hab. Mirosław Lenart – Dyrektor Archiwum Państwowego w Opolu

4.Kluczborski Inkubator Przedsiębiorczości

5.Stowarzyszenie Klaster Dobrej Żywności „Oleski Koszyk” z Olesna

6.lek. med. Irena Suchorębska – Kudyba – Dyrektor Przychodni „ODNOWA Sp. z o.o.” z Opola

7.lek. med. Rafał Swaton – Ordynator Oddziału Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej Szpitala Wojewódzkiego w Opolu

8.Bank Polska Kasa Opieki SA Warszawa

9.Gerard Kosytorz – przedsiębiorca z Pietraszowa

10.Marian Płaczek – Właściciel Przedsiębiorstwa Usług Technicznych DEMPOL-ECO z Opola

11.ATLANTIS Deweloper Sp. z o.o. z Opola

12.EuroSystem Polska Sp. z o.o. z Przywor

13.PPHU „VENUS” z Łowkowic Spółka Jawna Hubert Jaskóła, Jan Szafarczyk, Piotr Szywalski

14.SENTREX Sp. z o.o. z Gogolina

15.Stadnina Koni Prudnik Sp. z o.o. z Prudnika

16.HFG Polska Sp. z o.o. Heerema Fabrication Group z Opola

17.Pałac Pawłowice w Pawłowicach

18.PAUL SCHOCKEMOEHLE LOGISTICS POLSKA Sp. z o. o z Krapkowic

19.Metsä Tissue Krapkowice Sp. z o.o.

20.Maria Ołdak – Prezes Towarzystwa Muzycznego w Opolu

21.Krapkowickie Centrum Zdrowia Sp. z o.o.

22.Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Adrian Bąk z Głubczyc

23.Mieczysław Lipiński – Właściciel Gospodarstwa Agroturystycznego w Przysieczy

24.Fotografika Mirosław Dedyk z Olesna

25.Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kluczborku im. Marii Skłodowskiej-Curie

26.Uczniowski Klub Sportowy „GWIAZDA” z Olesna

27.Moviebird International Sp. z o.o. z Opola


LAURY 2012

Kryształowy Laur Umiejętności i Kompetencji

Bogdan Zdrojewski -Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Platynowe Laury Umiejętności i Kompetencji

1.”CLIMBEX” S.A. – Brzezie k.Opola

2.Mirosław Garack – Prezes firmy GET Sp. z o.o. i Opolskiego Centrum Logistycznego Sp. z o.o. Mobile Fence

3.Jerzy Marciniak – Prezes Dyrektor Generalny Zakłady Azotowe w Tarnowie- Mościcach S.A.

Złote Laury Umiejętności i Kompetencji

1.PIOMAR Sp. z o.o. Opole

2.Elżbieta Kampa – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu

3.lek. medycyny Andrzej Sznajder – Kierownik Zakładu Diagnostyki Obrazowej Wojewódzkiego Centrum Medycznego w Opolu

4.Maciej Sonik – Starosta Krapkowicki

5.Broekelmann Polska Sp. z o.o. z Opola

6.GEA Technika Cieplna Sp. z o.o.  z Opola

7.Bank Spółdzielczy” Bank Rolników” w Opolu

8.NB POLSKA Sp. z o.o. Producent Okien do Poddaszy VELUX –Fabryka w Namysłowie

9.Prudnicki Ośrodek Kultury

10.Bartłomiej Bonk Sztangista – Olimpijczyk

Srebrne Laury Umiejętności i Kompetencji 

1.ks. prałat dr Jerzy Dzierżanowski – Diecezjalny Duszpasterz Rodzin z Opola

2.Marcin Misiewicz – Prezes Krapkowickiego Centrum Zdrowia Sp. z o.o.

3.Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krapkowicach

4.Bastech Sp. z o.o. Wydawca „Tygodnika Krapkowickiego”

5.Ewa Sierpina – Ekspert i Członek Komitetu Konkursu Polskiej Nagrody Jakości z Kluczborka

6.Ośrodek Szkolenia Operatorów Maszyn Roboczych„ SOMAR ” s. c. R. Korulczyk K. Baran z Brzegu

7.dr inż. Karina BedrunkaDyrektor Departamentu Koordynacji Programów Operacyjnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego

8.Bank Spółdzielczy w Zawadzkiem

9.Krzysztof Gołębiowski –Prezes Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowego ”FERMA-POL” Sp. z o.o. z Zalesia

10.DZIEDZIC Sp. z o.o. z Namysłowa

11.Przedsiębiorstwo Usługowo -Handlowo-Produkcyjne „EJK” Sp. z o.o z Żędowic

12.PHU Agro-As Z. Bednarski & A. Sajdutka Sp.j. z Grodkowa

13.DIEHL Controls Polska Sp. z o.o. z Namysłowa

14.ifm ecolink Sp. z o.o. z Opola

15.”NESTRO” PPHU Sp. z o.o. Stare Olesno

16.Energo-Mechanik Sp. z o.o o. ze Strzelec Opolskich

17.Kluczborski Klub Karate

18.Capgemini Polska Sp. z o.o. z Warszawy (biuro w Opolu)

19.Przedsiębiorstwo Wielobranżowo-Usługowe BEST – OPEBEL s.c. Jerzy Kiryczuk Wiesław Wójcik z Borek

20.GALMET Sp. z o.o. Sp. K. z Głubczyc

21.QleanAir Scandinavia AB z Opola

22.Zakład Usług Inwestycyjnych K-BUD z Chmielowic

23.Zakład Usług i Robót Wodnych Sp. z o.o. w Opolu

24.Łukasz Radwański – mistrz świata w karate tradycyjnym w kat. fuku-go

25.Barbara Niewidział – złota medalistka Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie w biegu na 1500m. z pow. Nyskiego


LAURY 2011

Kryształowy Laur Umiejętności i Kompetencji

POŚMIERTNIE

Janusz Granat – Prezes Opolskiej Izby Gospodarczej, członek Opolskiej i  Katowickiej Kapituły  Laurów

Platynowe Laury Umiejętności i Kompetencji

1.Ryszard Wilczyński – Wojewoda Opolski

2.Zbigniew Figas – Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu.

Złote Laury Umiejętności i Kompetencji

1.dr n. med. Janusz Pichurski – Ordynator  oddziału Chirurgii Ogólnej Wojewódzkiego Szpitala  w Opolu

2.Ksiądz prałat prof. dr hab. Andrzej Hanich –  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA św. Jerzego w Prószkowie

3.dr hab. inż. Jerzy Skubis – Rektor Politechniki Opolskiej

4.Wilhelm Beker  – Prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Oleśnie

5.JEDYNAK BABYWELT z Namysłowa

6.IMEX PIECHOTA Sp. z o.o. z Opola

7.Zakład Technologii Wysokoenergetycznych EXPLOMET Gałka, Szulc, spółka jawna z  Opola

8.GWARANT Agencja Ochrony S.A.  z  Opola

9.GNIOTPOL Sp. z o.o. Zakład Odrowąż

10.Wodociągi i Kanalizacja w Opolu Sp. z o.o.

11.Anna Panas – Piosenkarka, kompozytorka

Srebrne Laury Umiejętności i Kompetencji 

1.Małgorzata Sobel – Kierownik działu organizacji, analiz i marketingu w Szpitalu ZOZ Nad  Matką i  Dzieckiem  w Opolu

2.dr n. med. Grzegorz Krasowski – Ordynator Oddziału Chirurgii Ogólnej Krapkowickiego Centrum Zdrowia Sp. z o.o. NZOZ

3.Waldemar Czaja – Wójt Gminy Zębowice

4.Jerzy Liberka Handel i Usługi Projektowe z Olesna

5.Spółdzielnia Socjalna Usługowo-Handlowo-Produkcyjna z Byczyny

6.dr hab. n. ekonomicznych Romuald Jończy

7.Prywatna Szkoła Języków Obcych  JUNIOR s.c.  w  Opolu

8.Towarzystwo Oświatowo- Naukowe „INTER-WIEDZA” Sp. z o.o. z Opola

9.Joanna Kasprzak – Dżyberti – Biuro Doradcze „Dobry projekt” w Opolu

10.Zdzisław Sarnicki – Biuro Handlowe GAMA  z Ligoty Wołczyńskiej

11.Irena Mocek – Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Krapkowicach im. Juliana Tuwima

12.Barbara Zając – Wójt gminy Pokój

13.Józef Matela  – Burmistrz Miasta Kietrz

14.FHU Jacek Bąk z Olesna

15.Pracownia Złotnicza Stelmach sp. z o.o. w Opolu

16.SPOŁEM Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Oleśnie

17.Przedsiębiorstwo Usługowe MALAK jawna Jerzy Ostrowski, Andrzej Grzeczny w Opolu

18.Przedsiębiorstwo „Galaxia LTD” sp. z o.o.  i  Hotel ADLER  w Byczynie

19.PROMEDIA s. c. Dariusz Wesołowski, Krzysztof Nowicki z Kluczborka

20.Gminna Spółdzielnia „ Samopomoc Chłopska” w Praszce

21.Zakład Usług Transportowo-Sprzętowych „RUDATOM” k/Kępy  właściciel   Dariusz  Sznotala

22.Kancelaria Prawnicza „WAGA” – Tadeusz Mojsiejew w Opolu

23.Przedsiębiorstwo Inżynierii Komunalnej „ECOKOM” sp. z o.o. w Luboszycach

24.Auto Serwis Kołodziej Łukasz Kołodziej z Dobrzenia Wielkiego


LAURY 2010

Kryształowy Laur Umiejętności i Kompetencji

Karol Cebula – biznesmen, działacz społeczny, mecenas kultury, wydawca lokalnego tygodnika

Platynowe Laury Umiejętności i Kompetencji

1.Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera

2.NUTRICIA –Zakłady Produkcyjne Sp. z o.o z Opola

3.Józef Sebesta – Marszałek Województwa Opolskiego

Złote Laury Umiejętności i Kompetencji

1.dr n. med. Dariusz Łątka – Ordynator Oddziału Neurochirurgii Wojewódzkiego Centrum Medycznego w Opolu

2.mgr inż. Andrzej Leszczyński – Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Opolu

3.Powiatowy Urząd Pracy w Opolu

4.Bank Spółdzielczy w Namysłowie

5.Renata Ruman – Dzido – Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Opolu

6.Mirosław Garack – Prezes „GET” Sp. z o.o.

7.P.H.U. „WACŁAW” Wacław Sieja z Żytniowa

8.ZAK S.A. Kędzierzyn – Koźle

9.Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki

10.Anna Potocka –  Dyrektor Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu

Srebrne Laury Umiejętności i Kompetencji 

1.dr nauk med. Janusz Pichurski – Ordynator oddziału Chirurgii Ogólnej Szpitala Wojewódzkiego w Opolu

2.Prudnickie Centrum Medyczne SA NZOZ w Prudniku

3.med. Sławomir Rowiński – Z-ca dyr. ds. Medycznych Krapkowickiego Centrum Zdrowia  Sp.  z o.o. NZOZ w Krapkowicach

4.Sylwester Lewicki – Burmistrz Olesna

5.Włodzimierz Kierat – Wójt Gminy Radłów

6.Centrum Doradztwa i Kształcenia Kadr „P.W. ZBRYK” z Kluczborka

7.Bernard Osyra – Prezes Zarządu Spółdzielni Handlowej „Rolnik” w Oleśnie

8.Mariusz Lang – Prokurent firmy Strategical  Developments Sp. z o.o. z Opola

9.Tomasz Szopa – Prezes Zarządu Grupa Recyklingowa Pojazdów Recar Sp. z o.o. z Opola

10.Herbert Czaja – Prezes Izby Rolniczej w Opolu

11.Janusz Wysocki – Prezes Zarządu CITROËN  OPOLE  Sp. z o.o.

12.„JAL” Zakład Produkcyjno –Usługowy Jasiński, L. Guz, J. Kowal sp. jawna  z  Kępy k/Opola

13.Przedsiębiorstwo Budowlane REMBUD Stanisław Kozdrowski z Kluczborka

14.WARTA GLASS JEDLICE S.A w Jedlicach

15.Przedsiębiorstwo Wielobranżowe VITROBUD Krzysztof i Maria Matysek Sp. Jawna

16.Artim z o.o. z Opola

17.NOWOCZESNE TECHNOLOGIE PRODUKCJA z Kędzierzyna –Koźla

18.”PAHO ” Sp. z o.o. z Opola

19.OPOLE GOSPEL CHOIR z Opola

20.SIDUS Przedsiębiorstwo Innowacyjno – Wdrożeniowe S.C. z Kluczborka

21.”Mix-Pasz” Spółdzielnia Pracy Handlowo-Produkcyjna z Kluczborka i Prezes Zarządu Zbigniew Kędziera

22.WARTER sp. jawna z Kędzierzyna –Koźla


LAURY 2009

Platynowy Laur Umiejętności i Kompetencji

Andrzej Rybarczyk – Prezes Zarządu, Dyrektor Naczelny Cementowni ODRA SA w Opolu

Złote Laury Umiejętności i Kompetencji

1.Aleksandra Kozok – Dyrektorka Samodzielnego Specjalistycznego Zespołu Opiek Zdrowotnej nad Matka i Dzieckiem w Opolu

2.Jan Leszek Wiącek – Burmistrz Wołczyna

3.Jacek Suski – Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu

4.Bank Spółdzielczy w Łubnianach

5.Wiesław Szabat – Prezes spółki „Lewiatan”

6.Jan Kowalik – Prezes Zarządu WAGREM sp. z o.o

7.Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Oleśnie

8.CUPROD Sp. z o.o. i Prezes Zarządu Krzysztof Kozłowski

9.Bogusław Dawidow – Dyrektor Artystyczny  i Naczelny Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera

10.Spółdzielnia „PIONIER” Zakład Pracy Chronionej z Prudnika

11.„LESAFFRE POLSKA” S.A. z Wołczyna

Srebrne Laury Umiejętności i Kompetencji 

1.Józef Andrzej Gisman – Starosta Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego

2.Jan Kus – Starosta Powiatu Oleskiego

3.Stanisław Ciepły – Wiceprezydent Miasta Opola

4.Andrzej Pyziak– Wójt Gminy Rudniki

5.dr hab. inż. Marek Tukiendorf – Prorektor ds. Nauki Politechniki Opolskiej

6.Opolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Łosiowie

7.Zbigniew Kłaczek – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Brzegu

8.Bank Spółdzielczy w Wołczynie

9.Mariusz Jańczuk i Leszek Szagdaj –Właściciele Biura Podróży NOWA ITAKA Sp. z o.o.

10.Janusz Rojek- Przewodniczący Rady Nadzorczej Zakładu Przemysłu Cukierniczego „PIAST” Sp. z o.o. w  Głogówku

11.Zdzisław Martyna – Burmistrz Miasta Korfantów

12.Paweł Smolarek – Wójt Gminy Komprachcice

13.Zakład Technologii Wysokoenergetycznych EXPLOMET Gałka, Szulc J. w Opolu

14.Witold Gruszkiewicz – Hodowca Bydła Mięsnego w Wielołęce

15.P.H.U. AJER-TECH w Kluczborku

16.Brzeskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Brzegu

17.FAMAD Fabryka Maszyn i Urządzeń Przemysłowych Sp. z o.o. w Paczkowie

18.Irlandzka Grupa Inwestycyjna Sp. z o.o. za realizację SOLARIS CENTRE- Galeria Handlowa

19.GNIOTPOL Sp. z o.o. Zakład Odrowąż w Malnii

20.Firma Instalacji Sanitarnej POLAN Sp. z o.o. w Praszce

21.Szpital Wojewódzki w Opolu

22.Wodociągi i Kanalizacja w Opolu Sp. z o.o.

23.Barbara Białowąs –reżyser filmowy z Opola

24.Przedsiębiorstwo Modernizacji Urządzeń Energetycznych REMAK S.A. w Opolu

25.Zakład Pracy Chronionej Spółdzielnia Inwalidów „METALOWIEC” w Namysłowie


LAURY 2008

Platynowe Laury Umiejętności i Kompetencji

Załoga Przedsiębiorstwa Wyrobów Cukierniczych „ODRA” S.A w Brzegu

Przedsiębiorstwo  BIS  MULTISERWIS  z Krapkowic

Złote Laury Umiejętności i Kompetencji

1.Kazimierz Łukawiecki – Dyrektor Opolskiego Oddziału WNFZ w Opolu

2.Zbigniew Figas – Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

3.Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji  w Opolu

4.Zenon Maślona – Prezes BRENNTAG POLSKA sp. z o.o. z Kędzierzyna – Koźla

5.Leopold Szwaiger  – Prezes Wielobranżowej Spółdzielni Pracy „Społem”  w Opolu

6.GET Sp. z o.o. z Opola

7.Cementownia „Odra” S.A.

8.Piotr Pośpiech – Starosta Kluczborski

9.Tadeusz Kauch – Burmistrz Ujazdu

10.Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu

11.Cementownia „Górażdże- Cement ” S.A.

Srebrne Laury Umiejętności i Kompetencji 

1.Teresa Cwielong – Sołtys wsi Balcarzowice

2.Ksiądz Infułat Edmund Podzielny 

3.ks.Marian Niemiec – Proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Opolu

4.Lesław Sobieraj – Dyrektor Ogrodu Zoologicznego w Opolu

5.MARKO sp.j. z Brzegu

6. Powiatowy Urząd Pracy w Opolu

7.Bank Polskiej Spółdzielczości  S.A. oddział Opole

8.Bank Millennium S.A. oddział Opole

9.Jacek Suski – Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu

10.Józef Swaczyna – Starosta powiatu Strzeleckiego

11.Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A. w Kędzierzynie – Koźlu

12.WAKRO Sp. z o.o. z Krępnej

13.STEGU Sp. z o.o. z Jełowej

14.WAGREM Sp. z o .o. z Kluczborka

15.CUPROD Sp. z o.o. z Kluczborka

16.Zakład Komunalny Sp. z o.o.  z Opola

17.Centrum Badawczo Produkcyjne „ALKOR” Sp. z o.o. z Opola

18.SIEGENIA –AUBI Sp. z o.o. z Kluczborka

19.IMEX Piechota Sp. z o.o. z Opola

20.KOMUNIKATOR PUBLIC RELATIONS z Opola

21.GEA Technika Cieplna Sp. z o.o. z Opola

22.Cadbury Polska Sp. z o.o. ze Skarbimierza

23.ADAMIETZ Sp. z o.o. ze Strzelec Opolskich

24.Warta Glass Jedlice S.A z Jedlic

25.Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Brzeg Sp. z o.o.

26.Centrum Handlowe „Karolinka” w Opolu

27.Teatr Lalki i Aktora im. A. Smolki w Opolu

28.LEWIATAN Sp. z o.o. Opole

29.Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „SEGA” Stanisław Gabruk z Łosiowa

30.„GWARANT” Agencja Ochrony S.A. z Opola


LAURY 2007

Platynowy Laur Umiejętności i Kompetencji

Karol Cebula – biznesmen, działacz społeczny, mecenas kultury, wydawca lokalnego tygodnika

Złote Laury Umiejętności i Kompetencji

1.Marian Siwoń – Prezes Multiserwis

2.Bank Spółdzielczy w Leśnicy z siedzibą w Strzelcach Opolskich

3.Climbex sp. jawna – Brzezie k /Opola

4.EnergiaPro Koncern Energetyczny Oddział Opole

5.Przedsiębiorstwo Usługowo -Handlowe M+ Sp. z o.o. Kędzierzyna -Koźle

6.Marian Pecela – Prezes Sp. „ENERGETYK” PPHU Sp. z o. o.

7.Zespół Lekarzy Szpitala Onkologicznego w Opolu

Srebrne Laury Umiejętności i Kompetencji

1.Dr Krystian Powolny – Specjalista ginekologii

2.Kazimierz Łukawiecki – Dyrektor Narodowego Funduszu Zdrowia –  Oddział Opole

3.Samodzielny Specjalistyczny ZOZ Opieki nad Matką i Dzieckiem w Opolu

4.Joachim Wojtala – Burmistrz Gogolina

5.Centrum Kształcenia Praktycznego, Zespół Placówek Oświatowych w Opolu

6.Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości  przy Politechnice Opolskiej

7.Czesław Greczyn – Firma PWC ODRA, Wiceprezes Zarządu Techniczno-Produkcyjnego, Członek Stowarzyszenia Biznes Center Club „Poblisko”,  Prezes Klubu Koszykarek

8.Cukierki ODRA  Brzeg

9.Bank Gospodarstwa Krajowego  – Oddział Opole

10.PZU S.A. Inspektorat w Opolu

11.Bank Spółdzielczy „ROLNIK” w Opolu

12.Hubert Palm – Izbicko

13.Wilhelm Beker – Prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Oleśnie

14.Mirosław Garack – Prezes Get Consulting Opole

15.Wojciech Staszak- Prezes Famak z Kluczborka

16.PPHU Gastropol z Opola

17.PPPS – Maryniak  z Namysłowa

18.PPHU – Wacław Żytniów

19.PPHU – ELDAN z Opola

20.Cerpol Kozłowice Sp z o.o.

21.Kamex Sp z o.o. Opole

22.Piomar Sp z o.o. Opole

23.Fabryka Ceramiki Budowlanej Wacław Jopek  Sp. z o.o.

24.Drewnoplast Jan Mika ze Strzelec Opolskich

25.Prefabet S.A. Kluczbork

26.Tower Automative Polska Sp. z o.o. w Opolu

27.Velux  z Namysłowa

28.Centrum Zdrowia S.A. NFOZ Szpitala Powiatowego w Kluczborku

29.Caritas Diecezji Opolskiej

30.Paulina Rutowicz- Instruktorka Tańca, absolwentka Studium tańca Współczesnego w Poznaniu, instruktorka tańca w Brzeskim Centrum Kultury

31.Teatr EKOSTUDIO  w Opolu

32.Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach


LAURY 2006

Platynowy Laur Umiejętności i Kompetencji

Dieter Przewdzing – Burmistrz Zdzieszowic

Złote Laury Umiejętności i Kompetencji

1.Dionizy Duszyński – Wójt Gminy Popielów

2.Władysław Pluta – Ordynator oddziału kardiologii WCM

3.Andrzej Drosik – Dyrektor NUTRICIA Zakłady Produkcyjne w Opolu

4.Ryszard Galla – Poseł na Sejm RP

5.BOT Elektrownia Opole S.A

6.Przedsiębiorstwo Wyrobów Cukierniczych „Odra” S.A z Brzegu

7.Odra Sp. z o.o. z Opola

8.Izostal S.A.– Zawadzkie

Srebrne Laury Umiejętności i Kompetencji

1.Stowarzyszenie Pomocy Wzajemnej „Barka” ze Strzelec Opolskich

2.Józef Gilowski- Prezes Zarządu Okręgowej Ligi Ochrony Przyrody w Opolu

3.Danuta Henzler – ordynator Oddziału Chorób Wewnętrznych, Pododdziału Gastroenterologii i Hematologii Szpitala Wojewódzkiego w Opolu

4.III Liceum Ogólnokształcące w Opolu

5.Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy z Kędzierzyna-Koźla

6.EURO INFO CENTRE

7.Bank Spółdzielczy z Gogolina

8.Bank Spółdzielczy w Namysłowie

9.Zbigniew Koncewicz – Właściciel firmy ZARMEN w Zdzieszowicach-  kandydatura Rady OIG

10.Leopold Szwaiger – Prezes Wielobranżowej Spółdzielni Pracy „Społem”w Opolu

11.Józef Kuczyński – Szef firmy PROKONEX S.A. z  Brzegu

12.Get Consulting – Opole

13.Insbud Sp. j. z Opola

14.Eltrans Sp. z o.o. – Brzezie k/Opola

15.Kano Sp. z o.o. z Opola

16.C&L TELKOM Sp. z o.o. z Opola

17.Spółdzielnia „Rolnik” z Olesna

18.MIXPOL – Stanisław Mikos z Czyżowic

19.JARPAK. Producent opakowań z tektury, kartony, nadruki  z Paczkowa

20.Organizatorzy Festiwalu Perkusyjnego w Opolu – Anna i Wojciech Lasek

21.Tomasz Różycki – Poeta

22.Romuald Nowak – Historyk Sztuki

23.Bartosz Zaczykiewicz – Dyrektor naczelny i artystyczny Teatru im. J. Kochanowskiego


LAURY 2005

Platynowe Laury Umiejętności i Kompetencji

1.dr hab. Marian Duczmal – Przewodniczący Rady Opolskiej Izby Gospodarczej, Rektor Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w  Opolu,  Laureat Złotego Lauru z 1999r.

2.zw. dr hab. Dorota Simonides – Profesor Filologii Polskiej i Etnografii

Złote Laury Umiejętności i Kompetencji

1.Andrzej Świerczek – Prezes firmy Tabor Szynowy OPOLE S.A z Opola

2.P.U.H. „Filplast” z Komornik

3.EPO sp. z o.o. z Opola

4.Przedsiębiorstwo Modernizacji Urządzeń Energetycznych „REMAK” S.A

5.prof. zw. dr hab. inż. Włodzimierz Kotowski – pracownik Politechniki Opolskiej

Srebrne Laury Umiejętności i Kompetencji

1.Krystyna Helbin – Wójt Gminy Polska Cerekiew

2.Tadeusz Kauch – Burmistrz Ujazdu

3.Fundacja Rozwoju Śląska i Wspierania Inicjatyw Lokalnych z Opola

4.Bank Spółdzielczy w Łubnianach

5.Bank Spółdzielczy w Leśnicy

6.Renata Ruman – Dzido – Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala w Opolu

7.Bogusław Nierenberg – Prezes Radia Opole SA

8.Wit Bródka –  Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej im. ZWM w Opolu              

9.Siostra Jadwiga Stankiewicz – Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Kopernikach

10.ELEKTROWNIA OPOLE S.A.

11.IZOSTAL S.A. – Zawadzkie

12.Spółdzielnia „PIONIER” Zakład Pracy Chronionej z Prudnika

13.„Remsil” Firma Handlowo -Usługowo-Produkcyjna Andrzej Kizielewicz z Tarnowa Opolskiego

14.Zakład Piekarniczo – Cukierniczy L. i B. Zimmermann z Gogolina

15.JOKEY PLASTIK Blachownia Sp. z o.o. z Kędzierzyna-Koźla

16.Cementownia „ODRA” S.A w Opolu

17.R&M Industrial Services Polska Sp. z o.o. z Krapkowic

18.Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Oleśnie

19.Ubojnia i Przetwórstwo Mięsne Klemens Jakubowski z Lubszy

20.dr Wojciech Jerzykiewicz –Kierownik Zakładu Środków Powierzchniowo Czynnych – Instytutu Ciężkiej Syntezy Organicznej w Kędzierzynie -Koźlu

21.Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu

22.Mariola Król – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Gogolinie

23.Andrzej Sałacki – Trener i Prezes w Ludowym Klubie Jeździeckim „Lewada” w Zakrzowie

24.Bolesław Polnar – artysta, plastyk

25.Muzeum Ziemi Prudnickiej w Prudniku -Dyrektor Muzeum Urszula Rzepiel


LAURY 2004

Złote Laury Umiejętności i Kompetencji

1.Powszechny Zakład Ubezpieczeń na życie S.A. oddział Opolu

2.Górnośląska Spółka Gazownictwa w Zabrzu Sp. z o.o. oddział Zakład Gazowniczy  w Opolu

3.NUTRICIA POLSKA Sp. z o.o. w Opolu

Srebrne Laury Umiejętności i Kompetencji

1.Józef Kotyś – Burmistrz Kolonowskiego

2.Leszek Wiącek – Burmistrz Wołczyna

3.Małgorzata Kwiring -Pondel – Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Kluczborku

4.Firma „SJOS” Sp. z o.o. z Wrocławia

5.Zespół Szkół Ekonomicznych w Nysie

6.PZU Życie S.A. Inspektorat w Opolu

7.Krzysztof Pieroń – Dyrektor Banku BOŚ w Opolu

8.Ewa Gajek – Prezes Zarządu OIG

9.„TABOR SZYNOWY ” OPOLE S.A.

10.Firma „CLIMBEX Karczmarek, Kantorski” Spółka Jawna     

11.Górnośląska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. w Zabrzu – Oddział Zakład Gazowniczy w Opolu

12.Firma „ Restal” Sp. z o.o. z Opola

13.Przedsiębiorstwo Państwowe „OZAMECH” Opolski Zakład Mechaniczny

14.Przedsiębiorstwo Modernizacji Urządzeń Energetycznych „REMAK” S.A. w Opolu

15.Nutricia Polska Sp. z o.o. w Opolu

16.B i A Noconiowie z Rozmierzy – hodowla bydła mlecznego, gm. Strzelce Opolskie

17.Kombinat Rolny Kietrz Sp. z o.o. z Kietrza

18.dr hab. inż. Jerzy Skubis – Prorektor ds. nauki Politechniki Opolskiej

19.Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera w Opolu

20.Zespół Taneczny „PECH” z Opola


LAURY 2003

Złote Laury Umiejętności i Kompetencji

1.Tadeusz Selzer – Właściciel SELT I ALUPROF Sp. z o.o. w Opolu

2.Opolskie Zakłady Drobiarskie CONTINENTAL w Opolu

3.Petrochemia Blachownia S.A. w Kędzierzynie -Koźlu

Srebrne Laury Umiejętności i Kompetencji

1.Róża Malik – Burmistrz gminy Prószków

2.Andrzej Spór – były Wójt Wilkowa, obecny Starosta Powiatu Namysłowskiego

3.Dieter Wystub – Wójt gminy Łubniany

4.Zespół Szkół Ekonomicznych w Brzegu

5.Dionizy Duszyński – Wójt gminy Popielów

6.Andrzej Drosik – Dyrektor „Nutricia Polska” w Opolu

7.Henryk Szendera – Prezes Elektrowni Opole

8.Zakłady Koksownicze „Zdzieszowice” Sp. z o.o. ze Zdzieszowic

9.Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Brzegu

10.MEXPOL Sp. z o.o. w Opolu

11.Edmund Nowak – Dyrektor Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łubnianach

12.Andrzej Czernik – Aktor Teatru im. Jana Kochanowskiego


LAURY 2002

Platynowy Laur Umiejętności i Kompetencji

Stanisław Sławomir Nicieja – Senator Rzeczpospolitej Polskiej, uczony

Złote Laury Umiejętności i Kompetencji

1.Energetyka Cieplna Opolszczyzny S.A. w Opolu

2.Politechnika Opolska w Opolu

Srebrne Laury Umiejętności i Kompetencji

1.Spółdzielnia „Odra” Zakład Pracy Chronionej i Prezes Władysław Sztefic z Opola

2.EPO spółka z o.o. – Prezes Zdzisław Bąk z Opola

3.P.U.H. FILPLAST – Prezes Waldemar Filipowsky Komorniki

4.Energetyk z o.o. PPU – Zakład Pracy Chronionej z Opola

5.Drukarnia Sady z Krapkowic

6.PZU „Życie” – Dyrektor Jacek Mstowski

7.Eugeniusz Brudkiewicz – Prezes Oddziału Okręgowego Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód

8.Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu – Dyrektor Naczelny i Artystyczny Bartosz Zaczykiewicz

9.Zakład Gazowniczy – Prezes Józef Bednarski

10.Zott Polska sp. z o. – Porokurent Stanisław Reszczyński

11.Agencja Celna „PIK” Sp. z o.o. – Prezes Marek Maślak


LAURY 2001

Złote Laury Umiejętności i Kompetencji

1.Stanisław Leśniak – Prezes Spółdzielni ODNOWA Zakład Pracy Chronionej w Opolu

2.Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu

3.Zygmunt Lubieniecki – Ksiądz Parafii p. w Św. Józefa w Opolu

Srebrne Laury Umiejętności i Kompetencji

1.Piotr Miczka – Wójt gminy Walce

2.Andrzej Spór – Wójt gminy Wilków

3.Bank Gospodarki Żywnościowej S.A. oddział Opole

4.Zenon Maślona Prezes „IXO Neuber” Sp. z o.o. z Kędzierzyna Koźla

5.Przedsiębiorstwo Modernizacji Urządzeń Energetycznych „REMAK” z Opola

6.Firma „SAK” Sp. z o.o. właściciel Jerzy Sak

7.Krystian Kobyłko – Dyrektor Teatru Lalek im. A. Smolki w Opolu


LAURY 2000

Złote Laury Umiejętności i Kompetencji

1.Norbert Urbaniec- Burmistrz Gogolina

2.Karol Cebula – Właściciel i Prezes Zarządu Firmy INTERSILESIA

3.Firma ENERGOPOL-TRADE w Opolu i Tomasz Michalski-Prezes Zarządu

4.Zakład Stolarski GEBAUER w Tarnowie Opolskim i właściciel Jan Gebauer

Srebrne Laury Umiejętności i Kompetencji

1.Ryszard Dziubandowski – Prezes WZDZ w Opolu

2.Henryk Griner –Dyrektor regionu Opole Bank Zachodni SA

3.Alojzy Kokot – Wójt gminy Dobrzeń Wielki

4.Ryszard Wilczyński – Starostwo Powiatowe Namysłów


LAURY 1999

Złote Laury Umiejętności i Kompetencji

1.Marian Duczmal – Rektor Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu

2.Cecylia Zdebik – Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Wyrobów Cukierniczych ODRA w Brzegu

3.Ryszard Wójcik – Właściciel Biura Podróży SINDBAD w Opolu


LAURY 1998

Platynowy Laur Umiejętności i Kompetencji

Paweł Kozerski – Dyrektor Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu

Złote Laury Umiejętności i Kompetencji

1.Śląska Fabryka Drożdży Sp. z o.o. w Wołczynie

2.Opolskie Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych w Opolu

3.Andrzej Balcerek – Prezes Zakładów Cementowo- Wapienniczych Górażdże w Choruli


LAURY 1997

Złote Laury Umiejętności i Kompetencji

1.Alojzy Nyczka – Dyrektor Przedsiębiorstwa ENERGOBUDOWA Sp. z o.o.  w Opolu

2.Wanda i Ryszard Pazdan – Właściciele Przedsiębiorstwa ATMOTERM R &W w Opolu

3.Dieter Przewdzing – Burmistrz Zdzieszowic


LAURY 1996

Złote Laury Umiejętności i Kompetencji

1.Wiesław Chmielowicz – Dyrektor Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Opolu

2.Marian Smutkiewicz – Dyrektor Fabryki Samochodów Dostawczych w Nysie

3.Adam Maciąg – Burmistrz Miasta Namysłów

4.Zakłady Przemysłu Wapienniczego w Tarnowie Opolskim


LAURY 1995

Diamentowy Laur Umiejętności i Kompetencji

Alfons Nossol – Biskup Diecezji Opolskiej

Złote Laury Umiejętności i Kompetencji

1.Wiesław Buchowiecki – Prezes Nadodrzańskich Zakładów Przemysłu Tłuszczowego w Brzegu

2.Edward Gorczyński – Burmistrz Gminy Baborów

3.Idzi Pilarski – Właściciel prywatnego zakładu w Wołczynie

4.Józef Sebesta – Dyrektor Zakładów Azotowych SA w Kędzierzynie -Koźlu


LAURY 1994

Złote Laury Umiejętności i Kompetencji

1.Ginter Jędrsczok – Burmistrz Miasta Kluczbork

2.Jan Bort – WIMAR S.C. w Starym Grodkowie

3.Józef Pękala – Prezes, Dyrektor Generalny Elektrowni „OPOLE” S.A.


LAURY 1993

Złote Laury Umiejętności i Kompetencji

1.Mirosław Borzym – Prezydent Miasta Kędzierzyn –Koźle

2.Urszula Ciołeszyńska – Doradca Wojewody Opolskiego

3.Stanisław Podwiński – Dyrektor Huty ANDRZEJ w Zawadzkiem


LAURY 1992

Platynowy Laur Umiejętności i Kompetencji

Ryszard Zembaczyński – Wojewoda Opolski

Złote Laury Umiejętności i Kompetencji

1.Jan Czechowski – Dyrektor Przedsiębiorstwa FAMAK w Kluczborku

2.Zakłady Urządzeń Przemysłowych – Nysa